Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Hakkımızda

  1985 yılında Babamız Sayın Mehmet ŞANLI Beyin toprak evinin 16 m²lik bir odasını bakkal dükkanına çevirmesiyle başlar. Babamızın yanında vazgeçilmez yardımcısı olan bizler; Hüseyin,  Muhsin, Lokman ve İsmail vardır.
1988 yılında  kardeşlerin  büyüğü Hüseyin, askerden  dönünce bu küçük dükkanın koca bir aileyi geçindiremeyeceği inancıyla yeni bir yer açmayı düşünür. Babasının hayır dualarını ve onayını alarak bu düşüncesini gerçekleştirmek için yeni bir yer arar. İskenderun’un Piri Reis Mahallesinde küçük bir bakkal dükkanını sahibinden devralması, aile için  yeni bir dönemin başlangıcı olur. Böylece İki kardeş Piri Reis Mahallesinde, diğer iki kardeş Nardüzü Beldesi’ndeki bakkal dükkanlarında çalışmaya başlarlar.
 İşlerini ve işyerlerini yıldan yıla büyüten kardeşler “ŞANLI GIDA” adıyla faaliyetlerini sürdürürler. İskenderun’da geniş ve köklü bir aile olan “ŞANLI” ailesinden çok sayıda kişinin gıda işine girmesi ve “ŞANLI” ismiyle işyeri isimleri kullanmalarından oluşabilecek karışıklıkların önüne geçmek amacıyla isim değişikliğine gidildi.  Müessese “HÜDAMAR”  adını tescil ettirdi.
 Arapçada hidayete ermek, doğru yolu bulmak anlamında olan “Hüda” kelimesiyle market  kelimesinin kısaltılmış hali “Mar” hecesinden oluşan “HÜDAMAR” anlam değerlerine uygun olarak  marketçilikte hitap ettiği bölgede önemli bir yer edinmiştir. Küçük bakkal ile işe başlayan kardeşler babalarının gözetiminde 2011 yılında modern donanımlı üç şubeyle hizmet vermeye devam etmektedir. Bakkaldan marketçiliğe geçildiğinde geçmişte müşterileriyle oluşan sevgi ve güven bağına özellikle önem vermişlerdir. Müşterileriyle oluşan bu bağın gelişmesi ve zedelenmemesi için büyük çabalar göstermişlerdir.
HÜDAMAR’ın hizmet anlayışı bakkal samimiyeti ve güvenini süpermarket konforuyla birleştirmektir. HÜDAMAR marketlerine gelen müşterilerin fiyat, hijyen, konfor ve hizmet yönünden kendilerini şanslı hissetmelerini sağlamak HÜDAMAR’ın en büyük hedefidir. HÜDAMAR’ın gösterdiği başarının temelinde insanlara verdiği önem ve sevgi yatar. Dürüstlüğü inanç temelinde şiar edinmiştir. İnsanların güvenini kaybetmek yerine, maddi zarara uğramayı yeğlemiştir. Bu anlayış HÜDAMAR çalışanlarının başarısının kaynağını oluşturmuştur.

HÜDAMAR sektördeki teknolojik araçları İskenderun’da ilk kullanan marketlerden olmuştur. Teknolojinin ve yeniliklerin sıkı takipçisi olmuş sürekli yenilenme içerisinde olmuştur. Hizmet sektöründe hizmet vermenin bilinciyle müşterilerinin memnuniyetini ve ihtiyaçlarına cevap vermeyi  kendine görev saymıştır.

 

Hakkımızda
Tarihçemiz
Müşteri Hizmetleri
Haberler ve Duyurular
Basında Biz
Sık Sorulan Sorular